28.02.2013

Laleczki dla Elizy

Eliza cierpi na chorobę Niemanna-Picka. Do tej pory nikt z tym schorzeniem nie dożywał dorosłości. Koszt terapii, powstrzymującej rozwój choroby to przeszło 600 000 zł rocznie. Nikt samodzielnie nie jest w stanie takich pieniędzy zorganizować, dlatego czekając na decyzję o refundacji z NFZ, rodzice Elizy desperacko szukają funduszy. Jednym ze sposobów jest sprzedaż ręcznie robionych lalek na Allegro. Lalkę może zrobić każdy i dlatego ja postanowiłam zrobić 4 takie laleczki.


Zrobiłam je gównie ze starych body i śpioszków dziewczynek dlatego są bardzo mięciutkie i milutkie. Włosy i twarz zrobiłam z filcu, plus dodatki typu guziczki czy wstążki. Myślę że wyszły całkiem, całkiem chociaż jedna z lalek ma bardzo długie nogi bo użyłam materiału wzdłuż zamiast w poprzek i się trochę rozciągnął :) Mam nadzieję że się komuś spodobały i wszystkie zostały sprzedane :P

A tutaj podaję link do strony Elizy: elizabanicka.pl

0 komentarze:

Blog o jednym z moich hobby jakim jest amigurumi - szydełkowanie słodkich zabawek, ale i nie tylko - ogólnie o wszelkich uszytych, wydzierganych czy wyklejonych przeze mnie "rzeczach".

Pomóż :)

Translate

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Szukaj

Obserwatorzy